Hlavní navigace

Názor k článku Internet v televizoru přichází, Česká televize chce do roka přes HbbTV zpřístupnit archiv od Martin P. - Víte né tak docela. Jde o nabalené souvislosti....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2012 8:34

  Martin P.

  Víte né tak docela. Jde o nabalené souvislosti. Ve všech bodech se daná technologie neprezentuje širé veřejnosti, tak jako odborné veřejnosti. A rádo se to v rámci PR skloňuje s obsahem a sledovaností. Je to přidané hodnota, kterou se né moc znalé lidi snaží přilákat, nebo udržet u obrazovky.

  Digitalizace ná zvýšila počet kanálů, ale obsahová změna nenastala. Často se zhoršila, protože počet stanic se dělí o stejný počet diváků a tedy i stejný peněz z reklamy. A je jedno jestli se jedná o DVB-x nebo IPTV.

  Henry Ford rozhodně nebyl představitelem inovace za každou cenu. Inovace za každou cenu je příkladem, kdy neděláme evoluční kroky, ale revoluční ( negativní ), nebo úkroky stranou. Zpomaluje trh a tak vymyslíme „zlepšení“ (pohádku, FUD, nařízení atd…) Které lidi bude nutit místo přirozeného uspokojování lidských potřeb na trhu podléhat čím dál tím víc diktátu. Hranice tohohle nejsou nijak pevné a udržet nějaký rovnovážný stav je dost těžké.

  Prostě ty věci se míjí účinkem a záměrem. A odliv solventních zákazníků to nezastavuje. Zbývá vám plebs který není schopen\ochoten obsah platit. a solventní se snažíme nalákat "zázračnou" technologii jenže obsah který je přednější a jeho kvalita neroste technologií kterou je prezentován zůstává stejný.