Hlavní navigace

Názor k článku Internet v televizoru přichází, Česká televize chce do roka přes HbbTV zpřístupnit archiv od Martin P. - Ano nule, protože H. Ford není příkladem vynálezce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2012 9:35

  Martin P.

  Ano nule, protože H. Ford není příkladem vynálezce auta, ale příkladem geniálního průmyslníka, manažera a marketéra. Revoluční u H. Forda byl především přístup k výrobě, nikoliv samotný výrobek.

  Pokud to vztáhnu k televizní zábavě, kde problém je obsah. Nikoho nezajímá přímo jak Nova, Prima, CNN, nebo někdo jiný pořad vyrábí. Jak funguje DVB-x , případně jak se vyrábí HD+ placka.

  Příkladem toho diktátu je přechod na DVB-T. Daňový poplatníci museli vynaložit v celé republice potencionálně miliony korun za STB nebo nové televize. Ale za co? Kvalitativní změna nebyla pro všechny. Většinou nula od nuly pošla. Jindy ti kteří chytali analog odrazem o TV přišli definitivně.
  Ovlivnil tak H.Ford majitelé koní?

  Bulvární odpadní zprávy, budou to samé na SD, HD, nebo 3D. Jestli data se k vám dostávají přes IPTV nebo DVB-x opět se na obsahu pozitivně neprojeví.

  Pozitivní r-evoluce se přístrojem\techno­logií pro konzumaci obsahu nekoná a nebude. Evoluce může nastat, jen pokud by se změnil model prodeje obsahu a zkvalitnil obsah. Jenže na to můžeme zapomenout pokud ve vedeních největších hráčů na trhu sedí stará garda, která vzpomíná staré časy 70-80 let kdy zářící bedna byla středobodem domácnosti, symbolem jistého postavení.