Hlavní navigace

Názor k článku Invex 2008: pusto a prázdno od zeus - Invex mám rád a nevynechal jsem ještě jediný...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2008 22:05

  zeus (neregistrovaný)
  Invex mám rád a nevynechal jsem ještě jediný ročník.
  Možná je to tím, že jsem Moravák a lokálpatriot.
  Možná proto, že si pamatuji jaká to kdysï bývala skvělá akce. Tehdy platilo, že v IT branži nebyl na Invexu jen ten, kdo neexistoval.

  To co jsem viděl letos nebyl Invex. Odpovídalo to okresní výstavě králíků a drobného zvířectva.
  Myslím, že kdybych vystoupil u Olympie a zašel do Datartu, získal bych o HW produktech informací víc. Nechápu jak se mohlo managementu BVV kdysi tak skvělou akci dokonale pohřbít.
  Já chápu, že doba je dnes jiná než "tenkrát", ale nevšiml jsem si, že by Cebit skomíral. Takže někde asi udělali soudruzi chybu ...

  Ale abych nebyl jen kritický. Což takhle pořádat Invex jako odborný veletrh a Digitex jako PRODEJNÍ výstavu. Pryč jsou časy obrovských investic do IT a firemních nákupů. Z technologií, kterým rozumělo jen pár vyvolených se stává spotřební zboží. Notebooky leží v regálech v hypermarketu hned vedle ledniček a kávovarů. Tak proč tomuto trendu nevyjít vstříc?
  Já vím, že si mnoho informací mohu dnes najít na internetu. Ale například když si chci koupit PDA, tak si je chci osahat, vyzkoušet tlačítka, podívat se, jak zobrazuje displej v přímém světle a jak dlouhá je odezva. To na internetu nemohu a ani recenze mi nepomůže, protože to co je pro namlsaného redaktora nevyhovující, mně možná stačí. A chtěl bych mít možnost porovnat různé výrobky od různých firem. Když mi k tomu někdo přidá třeba jen 3% veletržní slevu, tak se mi náklady na vstupné a cestu vrátí. O možnosti promluvit s lidmi z branže a dozvědět se tak nějak mimo i spoustu dalších informací nemluvě. Dosaďte si za PDA plazmové televize, LCD displeje, projektory nebo homeservery atd. Myslím si, že by se vystavovatelé našli. Možná jich nebude tolik, co před deseti lety, ale snad více než letos.
  Samozřejmě, že jen tehdy, pokud se jim náklady spojené s účastí na veletrhu vrátí, jinak to nemá smysl.

  Nějak jsem se rozepsal, promiňte.
  Prostě mám Invex rád.
  Pokud příští rok vůbec bude, přijedu zase.