Hlavní navigace

Názor k článku IOL vám dá doménu, nebude však vaše! od Marek Antoš - Vážený pane, vzhledem k tomu, že téma na tento...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2001 13:18

  Marek Antoš (neregistrovaný)
  Vážený pane,

  vzhledem k tomu, že téma na tento článek dostal Karel Chvalovský zadané ode mne klasickou cestou na redakční poradě, cítím povinnost na Vaši připomínku zareagovat sám. Na tuto nabídku IOL jsem pred časem narazil víceméně náhodou a musím říci, že mne dost překvapila. Na jedné straně je to zajímavý způsob "dotace" zákazníkům, kteří se začínají prezentovat na Internetu, na straně druhé je to postup, který mně osobně není příliš sympatický. Přístup IOL je sice relativně otevřený a na svých stránkách výslovně upozorňuje na to, že bude doména napsaná na ně, nicméně i tak hrozí nebezpečí, že řada zákazníků nepochopí, oč jde. Nezapomeňte, že jde skutečně o nabídku především pro nové klienty, kteří na Internetu doposud žádné stránky neměli - lze proto předpokládát, že se v otázkách vlastnictví domén apod. příliš neorientují.

  Svěřovat vlastnictví domén někomu jinému je obecně věc, která se nemusí vyplatit (dotyčný subjekt může zkrachovat, případně ubohého klienta jednoduše podvést). Akce IOL nám posloužila jako demonstrace, nicméně problém je samozřejmě obecný - a o tom se v článku píše. Obviňování z vyřizování osobních sporů je v tomto kontextu spíš úsměvná záležitost: moje vztahy s IOL, stejně jako vztahy Karla Chvalovského, jsou zcela standardní.

  Na to, zda to je či není dobrá nabídka, můžete mít samozřejmě odlišný názor než já - ostatně i v této diskusi se část čtenářů vyjadřuje pro a část proti, na tom není nic divného. Označovat kvůli tomu celý článek jako "úlet" však podle mého názoru rozhodně není na místě.