Hlavní navigace

Názor k článku IOL vám dá doménu, nebude však vaše! od František Dobrota - Budu-li se držet informace, která je obsažena v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2001 12:16

  František Dobrota (neregistrovaný)

  Budu-li se držet informace, která je obsažena v nadpisu článku, dojdu k jednoznačnému závěru, o kterém se dále mohu ujistit v podmínkách, za nichž mi IOL doménu "dá".

  Něco jiného se mi ale stane, budu-li si prostřednictvím společnosti CZECHIA registrovat doménu v GTLD .COM, .NET nebo .ORG. Zde za doménu zaplatím příslušný registrační poplatek, nicméně aniž bych předem byl na něco takového upozorněn, administrativním kontaktem mnou registrované domény a tím pádem defacto jejím vlastníkem (byť v databázi jako jméno vlastníka bude uvedeno moje jméno) se stane jakýsi pan Horinek Petr. V případě, že se rozhodnu s doménou cokoli udělat (např. doménu převést k jinému technickému správci), bez svolení tohoto pana Horinka si ani neškrtnu. O této skutečnosti se můžete přesvědčit např. u domény, kterou CZECHIA uvádí ve svých referencích, vězte však, že tytéž údaje najdete téměř u všech domén registrovaných prostřednictvím této společnosti.

  V pravidlech pro registraci domén touto společností opravdu nikde nenajdete (ani tím nejmenším písmem) napsáno, že vlastníkem domény se po její registraci nestanete vy, ale pracovník této společnosti.

  V porovnání s tímto příkladem, mi jednání ČT (resp. IOL) připadá velice slušné a korektní.