Hlavní navigace

Názor k článku IOL: Vstříc platícím zákazníkům od odpověď - O jakým zneužití monopolu tu mluvíte. Telecom si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 1. 2002 23:56

    odpověď (neregistrovaný)
    O jakým zneužití monopolu tu mluvíte. Telecom si postavil ATM a ADSL síť a začne ji prodávat, absolutně nechápu, proč by ji měl poskytovat "za hubičku" konkurenci, notabene jinému monopolu - Telenoru. Telenor si postavil LMDS síť (Nextra Wireless) koupil si ISP - Nextra(PVTNET) a může si dělat taky co chce. Nejlépe nabídnout něco levnějšího než Telecom, ale za svoje. Zatím jsem od Nextry viděl mabídku 128-k za 14,000-K, to předpokládám, že Telecom nabídne ADSL 256 k za cenu přibližně desetinovou.
    Nebo si myslíte, že Nextra nabízí svoje sajty Telecomu/Contactelu/BroadNetu/... taky za pár šupů - socík skončil a platí totiž ono známe - there is no free lunch. Čím dříve to někteří čtenáři pochopí, tím lépe pro nás všechny, začneme makat na svém a za své.
    BTW pokud bude vedení Nextry stejně úspešné jako když spolu vedli Quick, tak se konkurence nedočkáme. Zatím to tak vypadá, nejprve pod jejich vedením bombastické reklamy na Quick, v řádu několika desítek milionů, nyní partneři Českého lva. Ono spolupracovat s dobrou reklamkou se asi vyplatí, :-)). Raději bych od nich viděl levný tarif.