Hlavní navigace

Názor k článku Ivo Lukačovič: s Googlem budeme bojovat od anonym - Centrum s novými mapami nepřijde a pokud ...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2007 8:25

  anonymní
  Centrum s novými mapami nepřijde a pokud ano, bude to malý zázrak. Celý scénář může vypadat úplně jinak:

  Pavel Mach, kterého dosadili akcionáři, má v Centru jasné zadání: vrátit Centrum.cz do zisku za každou cenu.

  V minulém roce udělalo Centrum řadu velkých chyb, které ho přivedly na okraj zkázy. Akcionáři nalili do společnosti další peníze, tím navýšili své podíly a postavili od válu Tomka i Bajera.

  Pavel Mach má jen několik měsíců, aby zásadně reorganizoval firmu, přivedl ji do zisku a připravil na prodej.

  První krok bude v mediální části Centra. Zde budou zásadně sníženy počty lidí a Centrum bude tvorbu obsahu outsourcovat.

  Druhý krok bude na celofiremní úrovní. Neproduktivní pozice (marketing, PM, HR, asistenční pozice a další) budou zcela zrušeny a/nebo bude snížen počet lidí, kteří je vykonávají.

  Rozhodujícím kriteriem nebude kvalita lidí, ale výše jejich platu. V obdobných případech měli největší šanci na přežití kvalitní lidé se středně velkým platem.

  Náklady na odstupné uhradí akcionáři. Celý plán není ve firmě komunikován, aby nedošlo ke zbytečné panice, ale již nyní byla zrušena pracovní místa lidí, kteří pro Centrum pracovali řadu let a nepodařilo se je za ty roky nikam zařadit.

  Celý proces bude uzavřen prodejem Centra. Není pravda, že portály zachrání tvorba obsahu. Mohu se samozřejmě mýlit a v tvorbě obsahu je budoucnost, ale ne nadlouho.