Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ivo Lukačovič: s Googlem budeme bojovat od Dusan - On je malinky rozdil byt lokalnim specialistou v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 3. 2007 10:16

  Dusan (neregistrovaný)
  On je malinky rozdil byt lokalnim specialistou v USA a v CR jejichz trh je asi tak o dva rady mensi. Muzete byt ciste americka firma a stejne budete jednim z nejvetsich hracu na svete, oproti tomu je velmi tezke udrzet pozici jako ciste lokalni ceska zalezitost.
 • 10. 3. 2007 19:03

  running (neregistrovaný)
  jak jsem psal adresy, napsal jsem něco jiného - místo google.jp si doplňte yahoo.jp, místo google.co.uk yahoo.co.uk etc...
 • 10. 3. 2007 18:59

  running (neregistrovaný)
  Google vs. Seznam v ČR mi připomíná Google vs. Yahoo! v US.

  Stejně jako je Seznam lokálně zaměřený portál, je yahoo.com také "lokálně" zaměřený portál na spojené státy - mě osobně yahoo.com nic moc nenabízí. V nějakém rozhovoru to potvrdila i nějaká ředitelka (koordinátorka, bůhvíco) Yahoo! - yahoo.com je zaměřeno jenom na US, zatímco lokální varianty (google.jp, google.cn, google.co.uk) jsou zaměřeny vždy na lokální trhy. Na druhou stranu, Yahoo! přiznalo, že ve vyhledávání nemůžou Google konkurovat.

  A tak má Yahoo! nejnavštěvovanější stránku v US (ano, podle alexy je yahoo.com nejnavštěvovanější), jednoho z nejúspěšnějších messengerů, jeden z nejůspěšnějších mailů (i když možná má víc Hotmail) atd. Přitom uživatel z jiné země moc Yahoo! nevyužije.

  Podobně je to se seznamem - hledá hůř, ale funguje jako portál se službami zaměřenými na českého uživatele. A celkem se mu to daří. Ano, má jiné cíle než Google, ale s Yahoo! je to podobné - a Yahoo! svoje cíle celkem plní.