Hlavní navigace

Názor k článku Jak definovat kryptoměny? Evropský rámec pro regulaci kryptoaktiv je za dveřmi od Martin P. - Myslím že definovat rámec pro to aby stát...

  • 8. 9. 2020 8:20

    Martin P.

    Myslím že definovat rámec pro to aby stát mohl případně vlastníky ochraňovat , ale zároveň mít požadavek na naprostou ne-regulaci. Konče představou o stálé existenci mimo daňový systém je akorát příkladem sebestřednosti.

    Trochu mi to připomíná některé bio matky. Které chtějí mít naprosto bio potomka a běda jestli by je chtěl stát regulovat. Ale tedy do momentu kdy se bio potomku něco stane , v tu chvíli požadují po státu veškerou součinnost a vymoženosti které stát může přinášet. V podstatě takový nevyvážený přístup je možné aplikovat i na klerikální vegany, militantní cyklisty atd..... A v našem právním systému to může připomínat i neustálé snahy o vyčlenění "přetáčení tachometrů", které je už samo postihnutelné. A ona snaha o ochraňování, není ochranou koncového zákazníka\klienta , ale především ochranou která může vest k monopolizaci pro obchodování s danou věcí.

    Tedy něco co by vlastně na volném trhu nemělo být.