Hlavní navigace

Názor k článku Jak funguje německé řešení placeného příjmu DVB-T2 v rámci platformy freenet TV od kotanen - Než plácnete obecný blábol, raději dodejte fakta. Nova -...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 12. 2017 13:29

  kotanen

  Než plácnete obecný blábol, raději dodejte fakta.

  Nova - bez komentáře, transakce a oficiální zveřejnění majitele neproběhlo.

  Primu podle Singera (generální ředitel FTV Prima) čeká rozhodování, jaký obsah divákům uvolnit zdarma a za který si nechat platit. „Pokud by se nic nezměnilo, a my bychom operátorům jen platili stejné peníze, tak budeme muset zvážit, jaký obsah budeme šířit jakým způsobem. Buď najdeme jiný druh obchodních příjmů, který na to navážeme, například video na vyžádání spojené s terestrickým vysíláním, nebo potřebujeme snížit náklady,“ uvedl Singer.Ředitel Primy se zároveň obává, jak by čeští diváci reagovali na případné zpoplatnění pozemního příjmu některých televizních programů, jako se to stalo v Německu, Rakousku a dalších evropských zemích.

  Óčko: generální ředitel televize Óčko Štěpán Wolde Po technické stránce je Óčko na HD distribuci již připraveno. Vysílání hudebních kanálů ve vysokém rozlišení není na českém a slovenském trhu příliš obvyklé.Tuto kvalitu Wolde spojuje s placenými službami (kabel, IPTV, satelit), případně s DVB-T2 sítí.

  Barrandov: neexistuje vyjádření ohledně přechodu na DVB-T2, v současné době všechny formy distribuce včetně satelitních programů v HD rozlišení hradí TV Barrandov - čili nenechává si od diváků za HD kvalitu platit.