Hlavní navigace

Názor k článku Jak jsem kupoval CDMA od PaJaSoft - Vzdyt rikam, ze nejsme ve sporu...:-)Kdyz to tak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 8. 2004 14:59

  PaJaSoft (neregistrovaný)
  Vzdyt rikam, ze nejsme ve sporu...:-)

  Kdyz to tak presne vite, dovolil bych si otazky, na nez jsem zatim nenalezl odpoved:

  • den, kdy uplatnuji reklamaci osobne, se pocita jako prvni den reklamace? Jde mi o to, kdy je ten 31. den, kdy si mohu dojit a musim mit vysledek - penize, opravene ci nove zbozi.
  • Ustanoveni 627 odst. 2 - Dojde-li k výměně, začne běľet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéľ platí, dojde-li k výměně oučástky, na kterou byla poskytnuta záruka lze dle meho vylozit dvema zpusoby - prvni, ze "znovu zacne bezet zarucni doba" znamena, ze se od te chvile opet pocita znovu cela zakonna lhuta. Druha interpretace rovnez gramaticky spravna, ze proste od okamziku vymeny a prevzeti zacne znovu bezet zar. doba ve smyslu, ze bude pokracovat v delce puvodni. Ktera interpretace je spravna?
  • Clanek 616 odst. 4 - Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během ąesti měsíců ode dne převzetí věci, se povaľuje za rozpor existující jiľ při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáľe opak. je zrejme pomerne neznamym ustanoevnim - znamena to, ze do sesti mesicu mam pravo na okamzite odstoupeni od kupni smlouvy v pripade reklamace? Co to znamena rozpor s kupni smlouvou a jaky je opravneny postup je totiz resen v odstavci 3 (hned nad timto) a tam je receno: ...můľe kupující poľadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.

  Dekuji za objasneni.