Hlavní navigace

Názor k článku Jak jsem ukradl sezení administrátorovi a objednal ruskou vodku za kvintiliardu od SKY - Dobrý den pane Špaček, velice poučný článek. Nicméně, ruku...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2013 8:34

    SKY (neregistrovaný) ---.internetbox.cz

    Dobrý den pane Špaček,

    velice poučný článek. Nicméně, ruku na srdce, kdo by v tomto případě měl nést onu zodpovědnost za toto diletantské zabezpečení a s tím spojený možný únik dat a jeho možné následné zneužití? Provozovatel webu nebo jeho "výrobce" čili nějaká programátorská společnost.

    Přecijenom nemyslím si, že by každý provozovatel eshopu měl nějaké znalosti o bezpečnosti, jinak by si web a eshop napsal sám. Právě proto se tato práce zadává externím firmám na objednávku. Jenže v dnešní době vám eshop a web udělá kdejaká firma a pak to tak taky vypadá a dopadá. Provozovatel, jako osoba co podniká prodejem, může být co se týká ICT věcí totální amatér a nemá žádné ponětí o tom, co je nějaké nabourávání webů/eshopu. Nicméně tvůrci webů by znalosti mít měli a pak je opravdu diskutabilní, proč nejsou schopni web/eshop zabezpečit proti většině známých možných útoků. Že by v tom hrála roli amatérština většiny firem, živících se jako programováním webů/eshopů nebo jen co nejrychlejší vytvoření díla na objednávku zákazníka, který ani neví, že by jeho web měl zabezpečovací prvky a firma co mu tento web vytváří se snaží mu naprogramovaný web co nejrychlei dodat?