Hlavní navigace

Názor k článku Jak jsou české firmy připojeny k Internetu? od efendi - Dovolil bych si poněkud oponovat použitou terminologii -...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2002 12:57

  efendi (neregistrovaný)
  Dovolil bych si poněkud oponovat použitou terminologii - dvě zásadní skupiny jsou tvořeny "vytáčeným" nebo chcete-li dial-up připojením (s časovou tarifikací) a "pevným" připojením (s tarifikací paušálem nebo podle objemu).

  V první skupině "vytáčených" je pak připojení analogovým modemem nebo ISDN adapterem - rozlišení mezi nimi je v podstatě jen na dosažitelném přenosovém výkonu a pohotovosti k použití.

  Ve druhé skupině "pevných" jsou tedy trvale zřízené spoje realizované jakýmkoli běžným médiem - pronajatá vedení, okruhy, bezdráty, kabelTV, satelit a pod.

  Hlavní rozdíl mezi těmito skupinami spočívá v možnostech využití služby a maximálně dosažitelné kapacitě, vedle toho také na způsobu zpoplatňování služby a mobilitě klienta.

  Připojení přes ISDN je tedy v našich krajích také dial-up služba, jen využívá modernější a progresivnější technologii a je tedy zcela pochopitelné, že se mezi nimi poměr zájmu přesouvá ve prospěch ISDN.