Hlavní navigace

Názor k článku Jak jsou na tom Češi s Internetem? od David Weil - No vzhledem k tomu, že nepoužívám teletext (ono...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 5. 2005 15:50

  David Weil (neregistrovaný)
  No vzhledem k tomu, že nepoužívám teletext (ono to ještě existuje?), tak holt s tím na Vás chodit nebudu. ;)

  Ale asi takhle - já mám doma pět nebo šest let starou ATi TV Wonder, kterou momentálně provozuji pod wXP s iuVCR a universal BT drivers. To je skutečně zmíněný "kutilský" přístup, nicméně řešení je funkční a po rozchození i bezproblémové (nebo se mi zatím žádný problém nevytelil) a poměrně jednoduché na ovládání. Ukládám v PAL/2 přímo buď do DivX, nebo do huffyuv. Zkusil jsem i plný PAL a některá další rozlišení a vše bylo funkční. Kromě automatického zapnutí PC, což nepodporuje moje deska, funguje vše, co mne napadlo.

  Cca před rokem si kupoval TV kartu soused a vybral si nějakého WinFasta (přesný typ si nevybavím). Byl jsem velmi překvapen snadností instalace. Skutečně stačilo jen vložit CD a odklepnout instalci. Dodaný soft není nic svtoborného, ale pro jeho potřeby plně postačuje. Bez složitých nastavování se může dívat na TV (prostě pustil aplikaci a nechal najít tv kanály) a nahrávat si pořady na pozdější shlédnutí (v téže aplikaci). Nejsem si jist, jestli tam je odložený start, ale myslím že je. Neznám ukládané formáty, ale jeho to nezajímá - je uživatel. Prostě to zapne, nahraje a za týden shlédne a smaže. Pro tento účel to chodí jednoduše a dobře. Víc neřeší.

  Takže Vám nedokážu odpovědět na otázky, které kladete - teletext, rozlišení atd. Nevím je a nepotřebuji to. A užovatel je nepotřebuje také (možná kromě toho teletextu). Z pohledu BFU to už prostě funguje.

  Ale stejně žádný prima byznys nečekejte (to stejně víte). TV karty v počítači asi těžko kdy budou nějaký velký trhák. Spíše si myslím, že se bude více prodávat nějaký standalone rekordér, ať už tam bude videokazeta, DVD nebo harddisk.