Hlavní navigace

Názor k článku Jak na iPhonech funguje trasování nákazy koronavirem (COVID-19 Exposure Tracing)? od Alex - Otázkou není, který způsob sledování je nejlepší. Otázka...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2020 16:18

  Alex

  Otázkou není, který způsob sledování je nejlepší. Otázka zní: "Potřebujeme další způsob šmírování?" A odpověď zní: "NE!"
  Nemoci i viry tu byli a budou. Pokud je k dispozici dobrovolně stažitelná aplikace, tak OK. Pokud se šmírovací aplikace stane nedílnou součástí operačního systému, tak už je to velký problém! Stát má už nyní více než dost možností a (pravo)moci jak s podobnými situacemi nakládat.
  Obzvláště pokud bude někdo, jako autor článku, pokládat za problém, že lidé nemají aplikaci aktivovanou, tak se hold všem přístě zapne povinně. Pokud bude problém, že má někdo vypnuté bluetooth, tak jeho zapnutí bude pod pokutou povinné také. A tak dále.
  Jsem opravdu jediný, kdo vidí, že tu budujeme Orwellovskou dystopii? Co všechno může projít pod rouškou strachu jsme si už jednou zažili u terorizmu. To si to musíme prožít ještě jednou u pandémie?
  Ono ne nadarmo se říká, že cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly.