Hlavní navigace

Názor k článku Jak na iPhonech funguje trasování nákazy koronavirem (COVID-19 Exposure Tracing)? od anonym - Tento názor bych čekal na novinkách, ale ne...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2020 20:11

  bez přezdívky

  Tento názor bych čekal na novinkách, ale ne tady... nicméně k věci.
  1. Je to dobrovolné a to 2x - musíte si nainstalovat aplikaci a poté to musíte povolit v nastavení systému
  2. nevím jestli víte jaká je aktuální implementace eRoušky, na iOS, ale z mého pohledu je úplně nahouby, protože iOS zakazuje používání BT discovery na pozadí, právě proto aby se nedaly psát šmírovací aplikace a tak musíte mi apku neustále zapnutou a nezamčený telefon, takže v podstatě nepoužitelné. Nevím jak je to Andro, ale čekám něco podobného.
  3. Smartfone je sám o sobě šmírovací zařízení a pokud si myslíte, že když k nějaké funkci neexistuje veřejné api tak že se to nedá zneužit tak jste velmi naivní. Proto si myslím, je lepší když je každá funkce dostupná včetně např. logování co to dělá, protože když už si dá někdo práci s API tak si často dá i práci s tím aby to zabezpečil.
  4. Právě proto, že tu viry budou i dále se tohle hodí, protože COIVD-19 je celkem mirumilovný, ale toto se dá použít pro jakykoliv vir přenášející se vzduchem. (Bakterie nemá cenu řešit, ty se tak snadno nepřenášejí)
  5. Mnohem více věřím Google/Apple než těm dvěma (dopln neslušené slovo) z miniterstva zdravotnictví a předsednictví vlády....