Hlavní navigace

Názor k článku Jak nám v Alze aktualizace Windows způsobila výkonové problémy databáze od Karel - Zažil jsem několik systémů a architektur. Včetně ERP...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 7. 9. 2018 16:54

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Zažil jsem několik systémů a architektur. Včetně ERP kde aplikační server byl napsaný v PL/SQL. A nějak nerozumím tomu, jak tohle souvisí s "buď všechno jede a nebo všechno spadne"?

    To je tak nějak totiž obvyklé - když spadne databáze, tak teoreticky aplikační server může simulovat, jako že něco dělá, ale když ta data neuloží tak je to asi zbytečné. No a když umře aplikační server tak je taky tak nějak obecně po všem a že databáze jede vesele dál nemá vliv ani na funkci rostlináře. Nebo vás napadá něco užitečného, co by se mohlo stát po "skladník naskenuje čárový kód" i v situaci, kdy neběží databáze nebo neběží aplikační server?

    Podle mého názoru tudíž vůbec nezáleží na tom, že je business logika v tisících uložených procedur přímo v databázi. Tam má tak maximálně smysl bavit se o tom, zda je důvod, aby to byl systém jeden, nebo má smysl to rozdělit na více nezávislých systémů, které si boudou jen asynchronně povídat. Mít aplikační server oddělený od databáze výhoda není, protože věci fungují beztak jen pokud jede oboje. Když byť jeden z těch serverů spadne, tak stejně nejede nic.