Hlavní navigace

Názor k článku Jak opravit zadřený motor růstu a inovací v telekomunikacích od adx - Existuje něco jako fyzika a statistika. Např. vodovodní...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2015 15:08

  adx (neregistrovaný) 193.29.76.---

  Existuje něco jako fyzika a statistika. Např. vodovodní síť není stavěna na to, aby si každý mohl svoji přípojku otevřít naplno a nechat běžet 24 hodin. Kdyby se to stalo, síť zkolabuje (nejspíš vodovod vyschne). Můžete si pak myslet že vodárny jsou podvodníci, ale to je asi tak všechno.

  Maximální kapacita vodovodní přípojky není od toho, aby jste si dělal doma niagáru, ale aby se vám vana naplnila v reálném čase.

  S Internet, je to podobné. Pokud chcete mít doma Internet radiem (což je téma článku), nemůžete chtít maximální rychlost krát 24 hodin dat denně. Na to si pořiďte optický kabel, ale počítám, že si budete muset domluvit nějaký jiný tarif než jaké jsou určeny pro bežné domácnosti.

  Pokud budete někde na ostrově, kde je 10 kamionů (omezené zdroje v radiové síti) a budete jich potřebovat 100, tak budete muset nějak přispět na jejich pořízení ať se vám to líbí nebo ne.