Hlavní navigace

Názor k článku Jak opravit zadřený motor růstu a inovací v telekomunikacích od Michal Krsek - Zpět k telekomunikacím. To že např. Google je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2015 17:19

  Michal Krsek

  Zpět k telekomunikacím. To že např. Google je ochoten dodávat svým zákazníkům část svých služeb zdarma (protože žije z prodeje dat co o svých zákaznících zjistí) neznamená, že by měl operátor dát k dispozici svoji síť také zdarma

  Nicmene on ji zdarma nedava, vybira poplatky od spotrebitelu.

  Co se vyuziti statu tyce, v nedavne minulosti vynalozily telecomy a ISP velke usili k tomu, aby se regulace zbavily nebo ji maximalne omezily.

  Telecomum navic nikdo nebrani v tom, aby provozovaly zdroje dat (elektrarny). Ze v tom nejsou moc uspesne, neni uplne chyba Google. Ostatne muze to byt take obracene - viz projekt Google v Kansas City nebo pripravne prace na siti satelitu na LEO v rezii stejne firmy.

  Jako ja chapu, ze by bylo skvele, kdyby mohl distributor vybirat uplne ode vsech a uplne za vsechno a nejlepe premiove marze, jake byly u SMS zprav. Nicmene doba, kdy byla infrastruktura kratkodobnym zlatym dolem, jsou uz za nami.