Hlavní navigace

Názor k článku Jak opravit zadřený motor růstu a inovací v telekomunikacích od Ivan Nový - Ale mohu to rozvést, digitální zrcadla, bude řádově...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 2. 2015 8:49

    Ivan Nový (neregistrovaný) 81.200.48.---

    Ale mohu to rozvést, digitální zrcadla, bude řádově tisíce mini družic na nízké oběžné dráze a nahradí dnešní základnové stanice a budou fungovat podobně jako dnešní základnové stanice, budou zajišťovat odrazy. Každá budova bude vybavena satelitními transmitery, pro přenos signálu z budovy, na družice, obchodní model - jako kdysi společné antény, bude to v zájmu vlastníka budovy a bude to započteno do nájmu.

    Páteřní síť nebudete potřebovat, protože topologie pozemní sítě bude P2P, pokud z optimalizačních důvodů by měly existovat nějaké páteřní spoje, vytvoří se ad hoc z nakupených přístrojů, které tomuto spoji budou propůjčovat část své kapacity. Brzy bude internet věcí, kde jsou lidé tam jsou i věci, takže propojením věcí vzniká zcela přirozeně a zadarmo síť, která má optimální rozložení, kde je více lidí, je více věcí, je tam tedy i vyšší přenosová kapacita, protože každé zařízení přispěje svou troškou do mlýna Spojení nemusí jít vzduchem, může být realizováno i přes běžné elektrické rozvody, zařízení si samo zvolí komunikační kanály podle aktuálního stavu a kapacit přenosu. Tam kde je málo lidí, tam je i málo věcí a vystačíte se satelitním propojením.

    A obchodní model? Jednoduchý, vzájemné propojování automatické a zdarma, hrazení jednorázových a obnovovacích nákladů na vybudování satelitních zrcadel, velcí výrobci budou vysílat vlastní družice, které budou preferovat jejich přenosy, náklady zakalkulují do zařízení, které budou koncovým uživatelům pronajímat. A svou nevyužitou satelitní kapacitu budou prodávat ostatním firmám.