Hlavní navigace

Názor k článku Jak se na sdílené elektrokoloběžky dívá české právo? od h4x0r - Ad 1) To je přece naprosto absurdní. Takže...

 • 17. 9. 2020 11:01

  h4x0r

  Ad 1) To je přece naprosto absurdní. Takže proto, že se cyklomaniak necítí na silnici bezpečně, tak bude tolerováno, že obtěžuje a ohrožuje chodce na silnici? Příště si mohu vzít devítku a s argumentací, že je u nás málo policistů, kteří by hlídali bezpečnost chodců, mi bude tolerováno, když budu podobné cyklozmetky sestřelovat? To asi ne, že.

  Ad 2) legální to samozřejmě je, akorát to neodpovídá pravidlům Lime. To původní autor trochu pomotal

  Nemohu si pomoci, ale je vidět zjevná nechuť s tím cokoliv reálně dělat. Žvanit jo, to nic nestojí.

  Půjčovna (Lime a spol.) nemá zájem na tom svým zákazníkům komplikovat výpůjčky a nebo dokonce hlídat podmínky, které jsou napsané stejně pouze alibisticky proto, aby se Lime mohl zkoušet hájit "Já nic, já muzikant, já jim říkal, že nemají jezdit bez helmy a po chodnících, víc dělat nemůžu".

  Klienti to nemají zájem řešit vůbec, těm je úplně jedno, koho ohrožují nebo komu otravují život, hlavně že nemusí udělat dvacet kroků pěšky.

  Policie to nemá zájem řešit, protože výrazně pohodlnější je sedět v kanclu a když už se musí do terénu splnit kvótu na pokuty, tak je výrazně jednodušší udělat to tam, kde se snadno vybere. Nejlepší je dát na rovný přehledný úsek třicítku a pak vybírat. Chodit po ulicích a hlídat koloběžky, no nenechte se vysmát.

  Městská část to nemá zájem řešit, protože proč? Budou tlačit na městskou policii a dělat si u nich zle? Budou mít zapotřebí soudit se s Lime? Takže navenek zahudrují, že to takhle nejde a protože jedinej, komu to reálně vadí, je obyčejnej občan, tak to tím také skončí.

  Ono se řekne - ano, budou volby, oni jim to spočítají. Problém je, že kdybych to jako volit takhle každému "počítal", tak do urny můžu vhodit akorát tak bílej papír. Čili parafráze na jak říkal Kočandrleho - oni jsou to všechno zmetci, ale lidi jim to nakonec stejně hoděj...