Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak vypadá svět post-televizních diváků? A čte ještě někdo noviny? od tom - stahovači většinou své chování za „neetické“ nepovažují... A...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 2. 2016 13:19

  tom (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  stahovači většinou své chování za „neetické“ nepovažují... A proč by měli? Všichni mají předplaceno a to i ti co nestahují, zaplatili autorský poplatek v ceně elektroniky v ceně médií dokonce i v ceně pamětových karet do foťáků, kde nikdo nikdy žádný autorsky chráněný obsah nenehrával... a co sledovači TV vysílání považují za "neetické" když při reklamě uprostřed pořadu odchází od TV, nebo přeopnou jinam prostě když nesledují reklamu? taky by měli což? :D

 • 17. 2. 2016 20:03

  Trident (neregistrovaný) 217.77.171.---

  To máte docela štěstí. Protože se také může stát not available in eu kvuli copyrightovym vyderacum. A u Amazonu je to divné s časopisy. Sky and telescope posle v obálce do ČR bez problémů, ale elektronická verze je nedostupná protože EU.
  Naštěstí cinani se s tím neparou.

 • 15. 2. 2016 19:44

  bez přezdívky

  Si tak říkám, kolik z těch asi 200 shlédnutých japonských a korejských filmů jsem měl možnost legálně shlédnout či koupit. Miyazakiho filmy mám komplet co šlo (bohužel jen DVD, BD nejsou a nebudou), u toho zbytku filmů už jsou to spíše výjimky co jsou u nás k sehnání. S hudbou je to podobné - CD Joe Hisaishi mám co šla koupit (i za vysoké ceny), zbytek postahováno. Z morálního hlediska s tím problém nemám - buď nemorálně či nelegálně, a nebo prostě nevidět a neslyšet, distribuce se neobtěžuje... A navíc, správně poznamenáno, platím výpalné za každé DVD, flash, HDD, takže mám předplatné ne?

 • 16. 2. 2016 10:14

  dino

  Opravdu ty filmy a hudbu není možno koupit? Ani na zahraničních e-shopech? Když mě kdysi zaujala nějaká obskurní kapela z USA, tak jsem si tři jejich CD koupil tuším přes Amazon.

  Dorazily krabičky s plackami, ty jsem hned ripnul a od té doby se na krabičky práší... Přijde mi to sice jako dost hloupá možnost oproti alternativě online platby s následným zasláním odkazu ke stažení alb ve FLAC (což by se celé dalo vyřídit automatizovaně během pár (desítek) minut), ale pořád to je možnost.

 • 17. 2. 2016 22:06

  dino

  Pravda, i to se stává. Pak je tu ale možnost využít nějaké služby, která toto omezení obchází - má adresu v "privilegované" zemi a z ní to pak pošle kamkoliv, (případně jsem několikrát využil někoho ze svých známých, kteří se odstěhovali do ciziny, byť uznávám, že tuto možnost nemá každý). Ano, jsou to zase peníze navíc, ale je to pořád legální cesta jako alternativa k tomu si dílo prostě stáhnout.

  Pointou mých příspěvků je, že když někdo tvrdí "Já bych si to i koupil, ale nemám tu možnost, tak si to stáhnu a nemám z toho špatné svědomí.", tak to nezřídka znamená "Kdybych si to chtěl koupit, tak by to vyšlo na víc, než jsem ochoten dát, tak si to stáhnu a budu se tvářít, že to koupit nejde, když to budu dostatečně důrazně tvrdit druhým, třeba přesvědčím sám sebe."