Hlavní navigace

Názor k článku Jak využít data z Google Analytics v Excelu? Tady je devět příkladů od anonym - Tomáši, díky za reakci. Smluvní podmínky se v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2012 14:57

  bez přezdívky

  Tomáši, díky za reakci. Smluvní podmínky se v některých zemích liší, což je teď příklad i české (http://www.google.com/intl/cs_ALL/analytics/tos.html). Takže to není (či nemusí být) jen o nestíhání aktualizace.

  Pro zajímavost: výraznou odlišnost mají třeba německé smluvní podmínky: http://www.google.com/intl/de/analytics/tos.html (potřebují zmiňovat podmínky práce s IP adresami, detailně zmiňuje i že Google využívá Apache a další open source).

  Ano, v bodu 7 anglických podmínek jde hlavně o zákaz sběru osobních údajů do Google Analytics. Ano, české podmínky stále mají nejasně definovanou hlášku "nebudete spojovat data získaná z vaší webové stránky s osobními údaji uživatelů z jakéhokoliv zdroje v rámci vašeho použití služeb." (dovolil jsem si zestručnit)

  Každopádně, příklady jako v bodu "Upřesnění hodnot objednávek" poukazují na ten pohled, který jsem posledním bodem chtěl uvést. Že nás při vyhodnocování zajímají alespoň trochu agregované statistiky.