Hlavní navigace

Názor k článku Jak žádat o peníze od Marek Prokop - V případě Bullhornu, bude-li to pro mne mít...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 6. 2001 2:25

    Marek Prokop (neregistrovaný)
    V případě Bullhornu, bude-li to pro mne mít ještě za rok smysl, asi platit budu. I když si už budu pečlivě vybírat. Dnes používám těchto služeb asi 5 a pokud by byly všechny placené paušálem (některé jsou už dnes placené provizí ze zprostředkovaných zakázek), určitě bych to zredukoval.

    V případě Intranets.com je to složitější. Používám tuto službu jednak pro řízení projektů, u kterých je realizační tým rozeset po celém světě a to je pak těžké nečím nahradit. Navíc to v těchto případech většinou ve skutečnosti platí zákazník. Na druhou stranu tam mám i několik intranetů bez kterých se obejdu a platit za ně určitě nebudu.

    Také je zajímavé, že Intranets.com poskytuje placené služby. Zdarma byla jen verze s reklamou a navíc silně limitovaná místem na disku. Je vidět, že už i to bylo asi neúnosné dál z reklamy financovat. I tak možná mohli začít ještě větším omezením bezplatné verze a počkat, kolik lidí přejde na placenou. Mám obavy, zda tak náhlé zrušení bezplatné verze není předzvěstí nějaké krize, či dokonce agónie.