Hlavní navigace

Názor k článku Jak zkušený musím být pro instalaci televizní antény? od anonym - Zdravím, to je všechno pěkné, daleko horší je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 12. 2007 9:54

    anonymní
    Zdravím,
    to je všechno pěkné, daleko horší je to ovšem s problematikou ochrany před bleskem a o tom se v článku nic neříká. Nevhodná anténa, nasměrování atd. způsobí špatný příjem (pokud se na to chce majitel dívat, je to jeho problém), špatně zvolený nebo nainstalovaný předzesilovač, LNB nebo spínaný zdroj může způsobit rušení ostatním uživatelům spektra a to je problém (to se tu ale probíralo). Ovšem zdaleka nejhorší je dle mých zkušeností problematika ochrany antén před bleskem. U laických instalací jde téměř vždy o život, u mnohých firem to není o moc lepší a při úderu blesku hrozí v lepším případě zničení veškeré elektroniky nebo i elektroinstalace v budově. Pro tuto problematiku navíc začala platit nová norma, která zavádí některé nové přístupy (např. oddálený hromosvod) a zde si příliš instalaci laikem nedovedu představit. Při své práci se občas pohybuji po střechách a musím říct, že vidět správně provedenou anténu je opravdu velký svátek.
    Myslím, že článek na toto téma by nebyl od věci (konec konců je blesk taky digitální signál, buď bouchne nebo ne ... Hi)