Hlavní navigace

Názor k článku Jakou má Google strategii proti Microsoftu? od Jiří Donát - Hlavní rozdíl bude ve funkčnosti. Osobní asistent může...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2009 11:09

    Jiří Donát
    Hlavní rozdíl bude ve funkčnosti. Osobní asistent může vypadat jako vyhledávač, bude ovšem umět zodpovědět Váš dotaz personalizovaně, s přihlédnutím k naší osobě. Například na dotaz najdi "hezký film na tento večer" může dát smysluplnou odpověď - na rozdíl od vyhledávačů dnešních.
    Navíc nebude vždy čekat pouze na náš dotaz, ale ve vhodných chvílích nám sám poskytne informace, které pro nás budou relevantní a v danou chvíli užitečné. (Na tu tramvaj nechoď, je výluka, jeď místo toho autobusem; pozor, na schůzku s panem Novákem musíš jet už teď, jinak ji nestihneš, protože u Karlova náměstí je nehoda; koncert, na který jsi chtěl večer jít, pořadatel právě zrušil, podobná kapela, která se Ti také líbí, ale vystupuje v klubu Amfora). Bude čerpat jak z našeho dynamického profilu, tak i z informací z našeho kalendáře, kombinované s informací o naší aktuální poloze (kterou si vezme z některého z našich mobilních zařízení).