Hlavní navigace

Názor k článku Jakou má Google strategii proti Microsoftu? od Lokutus - Jenže vy, stejně jako autor, z vývoje usuzujete,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2009 11:56

  Lokutus (neregistrovaný) ---.alliance-unichem.cz
  Jenže vy, stejně jako autor, z vývoje usuzujete, že dojde k úpadku trhu s OS v dnešní podobě a bezezbytku jej nahradí trh s jakýmisi webovými službami, který by měl vést Google, který není ani jasně definován, nemá jednoznačnou vývojovou základnu a nedokáže ani zdaleka zatím pokrýt všechny současné potřeby namlsaných uživatelů. Ten balíček aplikací od Googlu je fakt směšný.

  Pokud dojde k vytvoření nějakého takového trhu, a já neříkám že ne, tak to bude trh, který vykrystalizuje v něco úplně jiného. Klidně může stát vedle trhu s OS a desktopovými aplikacemi. A MS na něj může klidně úspěšně vstoupit, jako to udělal na trhu s herními konzolemi, nebo PDA. Tudíž naopak, zisky mu spíše stoupnou.

  Jistě, blíží se doba, kdy MS ztratí svou výraznou majoritu ve všech oblastech podnikání. To je neoddiskutovatelné. Trh se vyvíjí a vstupuje na něj stále více hráčů. Ovšem to, co se mu povedlo před třiceti lety, se už s největší pravděpodobností opakovat nebude. A pokud, tak to bude v úplně jiném segmentu, než na trhu osobních počítačů a aplikací. A to proto, že tento trh budoval a usměrňoval právě Microsoft. A dnes je ten trh naplněn.
  Ale objevují se jiné trhy. A stejně jako Google, i Microsoft hledá, kam by se upíchnul, aby si pojistil zisky. V něčem je úspěšný, jinde ne. Stejně jako Google, Apple a další společnosti.