Hlavní navigace

Názor k článku Jakub Kalenský (Atlantic Council): Toxické weby „perou“ dezinformace. Pomáhají zakrýt jejich ruský původ od Čestmír Berka - No, nevim. Já vidím že dezinformace hlavně přicházejí...

  • 7. 12. 2020 15:03

    Čestmír Berka

    No, nevim. Já vidím že dezinformace hlavně přicházejí ze Západu, hlavně z USA. Příkladem může být QAnon. Antivaxx má také letitou základnu v USA. Velkým zdrojem jsou američtí evangelikálové. V současné době se přidává antikomunistický propagační zdroj, který vsadil na Trumpa- EPOCH Times čínské sekty FG - a ty dezinformace pak vidíme ve videích na "západním" You Tube . Naprosto zásadní je EZO scéna. Specifická situace je ve Spolkové republice Německo, kde je silná menšina ruských "Němců" - proto vidíme na demonstracích tolik ruských vlajek.

    Psát o ruské invazi do Gruzie je hloupost- vyšetřovací komise EU uvedla, že válku vyvolala Gruzie. Při útoku gruzínská armáda použila raketomety BM-21 Grad a děla velké ráže, kterými ostřelovala centrum města Cchinvali. Na válku se Gruzie dlouhodobě připravovala- Těsně před pětidenní válkou v Jižní Osetii tak rozpočet obrany dosahoval 8 % HDP. Její tehdejší president Saakašvili se později stal ve vlastní zemi zločincem a byl na něj v Gruzii vydán zatykač. Dalšímu stíhání pak čelil na Ukrajině.