Hlavní navigace

Názor k článku Jakub Kalenský (Atlantic Council): Toxické weby „perou“ dezinformace. Pomáhají zakrýt jejich ruský původ od Čestmír Berka - Takže Fox news nemají dosah? :-D A hesla...

 • 8. 12. 2020 13:49

  Čestmír Berka

  Takže Fox news nemají dosah? :-D A hesla na demonstracích za Trumpa "Save our children" inspirují Rusové? Stačí se kouknout na You Tube, NTD- 2,5 milionu shlédnutí 5. prosince . Sidney Powell: Dominion server disappeared: Trump ballots flipped: Maricopa GOP Chairwoman | NTD
  1,4 mil. zhlédnutí
  Myslíte, že takového Pat Robertsona musí pomáhat šířit Rusové? Nebo tiskovou konferenci Rudy Guilaniho?
  Stačí mít na FB v přátelích ezoteričku a sledovat co a odkud sdílí.Ti lidé to sdílejí všude- jsem ve skupině Češi a Slováci ve Španělsku a denně tam někdo ovcím otevírá mysl ;-) Příroděžel, španělsky neumím, ale vidím španělské a americké zdroje těch příspěvků.
  Stačí vlézt do skupiny Ezokraviny a FB vás začne zásobovat vzápětí přísunem nesmyslů. Už i odborník na dezinformace, pan Syrovátka uznává, že s ruským působením to není tak horké.
  O IT se zajímám roky, ale jsem jen mírně poučený laik a můj dojem je, že je zbytečné mít na trollí farmu budovu, do které chodí zaměstnanci- to je přece práce naprosto ideální na home office ;-) a dá se provozovat z kteréhokoli místa na světě, kde mají wifi. Mně ty "ruské stopy" přijdou často dost nevěrohodné. Přijde mi divné, že i na Lupě, kde bych očekával nějakou úroveň se objevují texty o "hacknutí" Rusy, ačkoli o žádný hacking ve většině případů nejde, protože jen nějaký zaměstnanec otevře něco, co mu přišlo poštou.