Hlavní navigace

Názor k článku Jakub Mahdal (Safetica): O prodeji firmy zatím neuvažujeme. Ale chci být investorem od JKL - Hlavně jakýkoliv KLÍČOVÝ zaměstnanec v takovém koncentračním táboře,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2014 8:47

  JKL (neregistrovaný) ---.sprintel.cz

  Hlavně jakýkoliv KLÍČOVÝ zaměstnanec v takovém koncentračním táboře, který mu zaměstnavatel dělá, prostě pracovat nebude, protože u klíčových zaměstnanců je po nich vždy větší poptávka než nabídka (kolik je jich možno zaměstnat), takže nemají problém přejít k jinému zaměstnavateli.

  To se týká prakticky všech oborů. Ať už je to kuchař, automechanik, programátor, kadeřník, manager, účetní nebo kdokoliv. Myslím, že opravdu kvalitních pracovníků je v ČR možná tak do 5% a to jsem ještě velký optimista.

  Jinak rozumný zaměstnavatel sleduje jenom dvě věci: 1) VÝSLEDKY; 2) LEGITIMITU JEJICH DOSAŽENÍ (tj. jestli byly dosaženy fér postupy a nejedná se o nějaký podvod)

  Neviděl bych problém v tom, že když má někdo 150% pracovního výkonu, co mají jeho kolegové a má k práci třeba celou dobu zapnutou on-line hru, netové rádio a do toho si občas ještě zavolá soukromý hovor.

  Mám kamaráda programátora, který dělá skvělé věci, ale aby neměl v jednom okně nahozenou svoji oblíbenou webgame, tak to by nemohl pracovat :-). Pracuje ale jako živnostník, takže ani nemá žádného "zaměstnavatele", kterému by mohlo vadit co při práci dělá...

  Zrovna tak mám známou účetní, která taky pracuje velmi dobře a když účtuje, tak u toho má na druhém monitoru vždy nějaký film nebo seriál, který vypíná, jenom když jí někdo volá. Taky pracuje jako živnostník, takže taky není nikdo komu by to mohlo "vadit".

  Nechápu proč zaměstnavatelům dělá takový problém, že si někdo v pracovní době zavolá, pošle mail, koukne na web, že přijde o 2 minuty později a o 15 odejde atd.

  Z mých zkušeností je to tak, že ti nejlepší pracovníci jsou právě nejhůře hodnoceni v podobných zkostnatělých firmách, protože většinou chodí pozdě, u práce dělají miliony soukromých aktivit a jinak se chovají "nestandardně".

  Naopak zaměstnanci, kteří vše dodržují předpisově většinou ovšem nejsou schopni dosáhnout jiných úspěchů než včasného příchodu, odchodu a doslovného dodržení pracovního předpisu a kodexu odívání :-D.

  Většině firem to ale nevadí a raději zkrachují než by to změnily.