Hlavní navigace

Názor k článku Jakub Vrána: Proč jsem opustil Facebook? Nechci řídit lidi, mě baví psát kód od Cohen - Já bych to zase neviděl tak černobíle. Je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 10. 2013 19:00

    Cohen (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Já bych to zase neviděl tak černobíle. Je mi jasné, že s ohledem na to, že pan Vrána v rozhovoru popisuje především svůj životní názor (s kterým nepolemizuji), vzbudí to v diskuzi hodně emocí. Jsem si jistý, že pokud bych takový rozhovor poskytl já, dopadlo by to stejně. A už ze zdravotních důvodů by mne ani nenapadlo se v takovém případě věnovat diskuzi ;-).

    A obecně k mému názoru na důvod proč je diskuze tak vyhrocená: Nechci Vás nějak urazit, PHP nedělám, takže těžko zhodnotím, jestli píšete Vy či pan Vrána efektivní kód. Co jsem koukal do gitu výše zmiňovaného Admineru, tak mi přišel kód relativně rozumně strukturovaný, ačkoliv bych se třeba osobně kvůli přehlednosti snažil méně kouzlit s regex. Jenže potíž s PHP a jeho vnímáním starou gardou programátorů je ta, že je to prvotní volba začínajících programátorů (nebo lépe copy-paste kodérů), ten jazyk udělal za život několik pěkných kotrmelců a jsou v něm napsány tuny odpadního kódu. Takže ačkoliv jde minimálně z Vašeho pohledu o klišé, spoustě lidí se při kombinaci slov PHP a programátor v jedné větě otevírá kudla v kapse.

    Vám jako zjevnému PHP evangelistovi nezbývá než s tímto stigmatem bojovat a trpělivě v diskuzích lidi přesvědčovat, že je to nesmysl a ten jazyk už je někde jinde. A nebo diskuze ignorovat ;-).