Hlavní navigace

Názor k článku Jan Čurn (Apify): Z webu stahujeme už miliardu stránek měsíčně od anonym - Díky pánům z Apify za reakce a upřímně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 1. 2020 11:33

  bez přezdívky

  Díky pánům z Apify za reakce a upřímně jsem je v podobném duchu očekával. Tak to vezmu popořadě.

  Jakubbalada: prostě buď je produkt nekomerční, nebo má vedlejší efekt v reklamě, kterou vám nese. Takže není to neziskový projekt, protože zisk nemusí být vždy jen o penězích, ale dalších benefitech. Prostě to, že se o vás píše násobně překonává sumy, co vás to stojí.

  Píšete, že neporušujete zákon, ale zároveň píšete že někdo ano. Myslím, že o tom, zda někdo dodržuje či nedodržuje zákon hlásat soukromá firma, ale dozorové orgány a soudy.

  Máte to prostě postaveno na srapingu, pokud by vám dodávají data obchodníci, pak bych proti tomu nic neměl, jenže to je jiná cesta, složitější apod. Prostě byznys máte postaveny na tom, že děláte věci, které jsou na hraně etiky a o druchých kážete, že dělají totéž. Proto ten příměr k Andrejevič je na místě.

  Jancurn: z toho co píšete mi vyplývá, že se vidíte jako nějací bojovníci za lepší svět. Tím si obhajuje to co děláte. Jenže to není disent jako u lidí před rokem 1989, vy na tom máte postaven byznys, který si hájit tím, že děláte věci pro lepší svět. Ne, to je možná vedlejší produkt. Opravdu lepší svět neděláte tím, že firmám dodáváme data o jiných způsobem, který si ti, od kterých data berete, nepřejí. A ono je opravdu zásadní rozdíl posadit 100 lidí, co dělá něco manuálně a to, co děláte vy.

  Nemusíte pánové odpovídat, myslím, že váš a můj pohled na to bude prostě jiný. Váš chápu. Být u vás ve firmě hlásán to samé.

  Takže ať se daří a příště prostě přiznejte, že děláte byznys co děláte, nějaká morálka jde bokem, hlavně že to sype. To je dle mého férovější a hlavně na tom není nic špatného.