Hlavní navigace

Názor k článku Jan Gruntorád: Mrzí mě, v jakých podmínkách lidé pracují od Milan - Ta první je, že naprosto souhlasím s hodnocením...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2004 8:23

  Milan (neregistrovaný)
  Ta první je, že naprosto souhlasím s hodnocením ČTc. Diskutovat tam, je ztráta času a p.Gruntorád by to měl vědět...

  Druhá stránka jsou "komerční" aktivity CESNETu, tam je problém. Původně jsem si myslel, že to prodejem komerční části firmě Contactel skončilo, ale opak je pravdou. V současné době poskytuje CESNET připojení řadě institucí za ceny výrazně nižší než jsou běžné.

  Jak je to možné? Jednoduše. Všichni včetně již zmiňovaného ČTc odvádějí státu daně. Z těchto daní se pak financují různé věci včetně grantů na budování sítí CESNETU.
  Takže paradoxně si ISP a telefonní společnosti platí sami konkurenci na trhu. Tato konkurence si pak formálně koupí nějakou malou konektivitu např. 256 kbps a na svoji síť připojí komerční subjekty s konektivitou mnohem větší a tak se vlk nažral a koza zůstala celá...

  Takže CESNET je dobrá společnost, ale má se věnovat svojí práci, připojovat školy apod. Nechápu proč INDOŠe dostal Telecom. Toto např. zcela jistě měl dostat CESNET, ale jinde je to zase jinak.

  Knihovny = INDOK, dostane k připojení kdo?
  Vězení = INDOV, ???

  To jsou věci, kterým by se mohl věnovat CESNET a s úspěchem.
  Komerční firmy by dělat neměl...