Hlavní navigace

Názor k článku Jan Gruntorád: Mrzí mě, v jakých podmínkách lidé pracují od TB - Vážení, konečně někdo napsal článek - a díky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 5. 2004 11:30

  TB (neregistrovaný)
  Vážení,
  konečně někdo napsal článek - a díky p. Zemanovi za něj - o skutečném "guru" českého internetu. Doposud se oslavovaly mediální figury typu "neff".
  Diskuse ale nabrala směr, zda a kdo podniká na cesnetí infrastruktuře - toto téma se čas od času objevuje, viz kdysi vylučování v Brně apod - to ale myslím vůbec nesouvisí s článkem o panu Gruntorádovi.
  Samozřejmě, že se na cesnetí infrastruktuře kšeftuje - existují stovky/tisíce studentů, kteří ať již oficiálně, nebo neoficiálně jedou jako draci - NO A CO? Jednou školu opustí a co se v mládí naučí, ... nakonec to bude českému hospodářství a nejen ICT průmyslu ku prospěchu. Ale používat tento fakt jako kritiku cesnetu je nesmysl. Studenti by jistě podnikali, i kdyby VŠ měly oddělené síťky a nikoli celostátní infrastrukturu, kterou p. Gruntorád "vydupal".
  Co si já pamatuji, tak cesnet se významně samofinancoval, když v roce 1999,2000? prodal svou komerční část za supercenu, která vysoko (podle mne minimálně 6x převyšovala reálnou hodnotu). Neméně významné jsou jistě i nákladové úspory pro provoz a komunikaci "uvnitř" a "mezi" VŠ.
  Takže díky Gruntorádovi!!!