Hlavní navigace

Jan John (SimpleCell): Letos chceme mít v síti přes sto tisíc senzorů

Autor: Jan Sedlák
Jan Sedlák

SimpleCell se také vedle Česka a Slovenska chystá na expanzi do dalších evropských zemí. Uvnitř: VIDEO a AUDIO.

Společnost SimpleCell provozuje v Česku síť SIGFOX pro internet věcí a postupně se rozšiřuje také na Slovensko. V plánu má také dostat se do tří až čtyř dalších evropských zemí (náš článek). Využít chce zkušenosti právě ze zdejšího prostředí.

„Dnes máme v síti něco mezi dvěma a třemi tisíci senzorů. Kontrahovaných je až k deseti tisícům, v rámci různých pilotů,“ říká ve videorozhovoru Lupy výkonný ředitel SimpleCell Jan John. „Letos bychom se chtěli dostat přes sto tisíc kontrahovaných senzorů.“

TIP: Rozhovor si můžete poslechnout také v audio podobě.

SimpleCell má dle Johnových slov první platící zákazníky a v dohledné době chce začít zveřejňovat detaily. Projekty probíhají v oblastech jako vodárenství, energetika, facility management, měření teplot, CO2, sledování pohybu, parkování či smart city.

Podívejte se na celý rozhovor Jana Sedláka s Janem Johnem:

Jan John, SimpleCell from Internet Info on Vimeo.

To, aby si síť vydělala na provoz, potřebuje vyšší počty připojených zařízení. „Bavíme se o středních stovkách tisíc,“ navazuje John. „Náběh je v některých segmentech velice rychlý.“

Marcom

V Česku má SimpleCell pokryto 90 procent prostředí. „Začali jsme s velice rapidním pokrýváním outdoorového prostředí. To, na čem v letošním roce pracujeme a co chceme hodně rychle dobudovat, je indoor. Aby zařízení fungovala ve sklepech a tak dále.“

Podívejte se také na naše předchozí rozhovory: Zdeněk Cendra (CDN77, Peering.cz, SuperHosting) a Vít Horký (Brand Embassy).

Našli jste v článku chybu?
12. 5. 2017 6:51

Měli jste napsat, kolik chtějí za měsíční připojení jednoho čidla. Pokud se začíná na 50 Kč, tak mi to příjde úplně mimo.

12. 5. 2017 7:45
mfrd (neregistrovaný)

Přesně tak, u 50 kč se nevyplatí odečítat ani vodoměry, ani plynoměry, ani elektroměry. To už je dávno spočítané. Ale stále si dokážu představit aplikace, kdy to i za ty peníze stojí.