Hlavní navigace

Názory k článku Je cosi shnilého v českých telekomunikacích

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 3. 2002 13:30

  mil0s (neregistrovaný)
  Telekomunikační monopol je stejně shnilý jako vládní duopol, koneckonců je jeho produktem. Oškubávají nás všichni rukou společnou a nerozdílnou.
 • 5. 3. 2002 1:27

  josef tichý (neregistrovaný)
  monopol odolava, chcete snad jeste jasnejsi dukaz propojeni penez a politiky ?
 • 4. 3. 2002 21:52

  Jarda (neregistrovaný)
  1. Kdysi jsem věřil, že Contactel něco umí. Nyní jsem přesvědčen, že jsem se mýlil. Soudit se o liberalizaci - která byla i tak již dávno zablokovaná - je holý nesmysl. TelekomZákon nevyhovuje podmínkám elektronické komunikace a nutně musí být aktualizován. Bůh nás ochraňuj, když se tato kauza zpolitizuje!!

  2. Na půdě APVTS (tj. společné platformy ČTc + konkurentů)nemohou nikdy vzniknout podmínky pro vykalkulování tarifů. Podnikání na českém telekom-trhu se jenom krystalizuje. Proč by měli konkurenti navzájem hrát fér, když všichni podnikají jako predátoři?

  3.Základní chybou ČTU je, že mu chybí systémový pohled na telekomunikační trh (a také nemá dostatek lidí na práci). Jakémukoliv rozhodnutí musí předcházet podrobná a nezávislá analýza. Kapacity pro provádění analýz mají jenom vysoké školy nebo TESTCOM.
 • 4. 3. 2002 17:23

  Petr S. (neregistrovaný)
  Z obvykle dobře informovaného zdroje: Chystá se další balíček "Home maxi CS" platný od 19.6.2002, za cca 5000 měsíčně bez volných minut. Bude to pak jediný tarif, kde bude funkční krátká volba operátora.
  ČTÚ míní, že dojde nejen k naplnění Zákona (každý občan se sám svobodně rozhodne, zda chce mít možnost operátora si volit), ale i k potvrzení známé teze, že vlastně koncoví zákazníci odmítají neustálé komplikované rozhodování přes koho směrovat své hovory.
  Wladan Crha (WC) komentuje: "Dolaďujeme už jen změnové formuláře. Podle předběžných průzkumů ale k většímu rozšíření poměrně nové služby bohužel zřejmě nedojde. ČTÚ přes naše výtky trvá na tom, aby první změna z Home MINI na tento tarif proběhla zcela zdarma."
 • 4. 3. 2002 15:18

  Kamil (neregistrovaný)
  ČTÚ se vyjádří ke stížnostem alternativních operátorů

  PRAHA (ČIA) -- Tiskovou konferenci k vysvětlení postoje k problematice stanovení propojovacích cen a dalšího postupu regulátora při liberalizaci telekomunikačního trhu v ČR hodlá zhruba za 10 dnů uspořádat Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Na dotaz ČIA to dnes sdělil předseda úřadu David Stádník. Přesný termín tiskové konference bude upřesněn pravděpodobně v pondělí.

  Dlouhotrvající nespokojenost alternativních telekomunikačních operátorů s činností ČTÚ prozatím vyvrcholila čtvrtečním prohlášením generálního ředitele společnosti Contactel Michala Čupy. Podle něj firma připravuje na ČTÚ podání žaloby, neboť regulátor svým rozhodováním v rozporu s telekomunikačním zákonem způsobil Contactelu škodu. "Přestože byl v případě návrhu nových cen Českého Telecomu regulátor schopen rozhodnout během několika málo dnů, v případech jednání s alternativními operátory trvá rozhodování i několik měsícům," kritizuje Čupa. Podle Contactelu regulátor svou pasivitou umožňuje, aby byl trh fakticky regulován podle představ Českého Telecomu.

  ČTÚ dosud nerozhodl o způsobu výpočtu cen za propojení mezi operátory, stejně tak zatím nezveřejnil podrobnější instrukce k zavedení volby operátora. "Jedná se přitom o základní rozhodnutí pro vznik konkurenčního prostředí," konstatoval Čupa. Podklady k cenovému rozhodnutí na základě metody LRIC Český telekomunikační úřad obdržel již na konci loňského roku. "Vypracování metody výpočtu cen bylo dokončeno již na podzim, a to na půdě Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí, jejíž členem je i Český Telecom. Záštitu nad tímto projektem dokonce převzal sám Český telekomunikační úřad. Přesto ještě ani 13. února letošního roku nebyl ČTÚ alternativním operátorům schopen sdělit, jaké jsou jeho představy o způsobu výpočtu cen a kdy hodlá vydat cenové rozhodnutí," dodal Čupa.

  (ČIA, Praha,01.03.2002 15:12:58, pk,jh)
 • 4. 3. 2002 10:59

  Okrádaný monopolem (neregistrovaný)
  Penále nemá smysl, protože tak vysoký penále, aby se Zmrdocomu nevyplatilo obcházení zákonů, tj. odložení spuštění CS, snad ani nelze udělit. Mnohem účinnější by byla pořádná čistka na ČTÚ. Jeho blahorodí Stádník (všimněte si podobnosti se slovem státník - synonymum pro neschopnost) a jeho banda 500 vrcholových diletantů, by už konečně potřebovali pořádně provětrat a prohnat pérka. Představte si, že regulátoři jinde v Evropě zaměstnávají telekomunikační odborníky! Věřili byste tomu???
 • 4. 3. 2002 10:22

  Charlie (neregistrovaný)
  Penalizovat Telecom a snad i ČTÚ je snad šílenství. Copak bude nekdo penalizovat sám sebe? Stát dá penale státu? Ledaže by to zakoupení právníci vyložili tak, že za to mohou občané (známe ještě úsloví stát jsme my?), a že to tedy nějakou formou, nejlépe dalším zvýšením poplatků telekomunikacemi i zaplatí.
  Spíše by se někdo měl hnát sviským krokem bosej přes strniště až do Neumětel! Teď, před volbami by snad byla i vhodná doba. Jen kdyby se toho někdo fundovanej pořádně navezl.A jak to, že v tarifu HOME mini nebude lze volit operátora. Jeho uživatelé snad nejsou rovnoprávnými občany tohoto státu? A není to v rozporu se zákonem 151/2000 Sb a nejen s ním? A navíc to Telecom arogantně ani při nabídce nových tarifů občanům v jeho rozesílaných a rozdávaných materiálech vůbec neoznámil, čímž navíc nemorálně ovlivnil volbu občanů mezi tarify.
  Nechce se mi ani pojmenovat chování Telecomu, ČTÚ a dalších státních orgánů, protože nemám ve zvyku používat vulgárních slov.
  Charlie
 • 4. 3. 2002 8:30

  Petr (neregistrovaný)
  Dnes už je jasné, že datum 1.6.2002, které mělo být "nejzazším možným termínem",...
  Snad jen v zákoně je nejpozději do 30. června 2002 (tzn. 30.6.2002) Termín je 1.7.2002 je pozdě a kdyby byla penalizace, tak by bylo možné penalizovat:-) Zakotvení povinnosti penalizace by byla další správná věc:-)