Hlavní navigace

Názor k článku Jimmy Song: Bitcoin je hlavně úložiště hodnoty. Ethereum nepřináší nic užitečného od Karel - Na to vám měli dát odpověď v hodinách...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 10. 2018 13:29

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Na to vám měli dát odpověď v hodinách ekonomie. Tak jen stručně:

  * Jedna křivka vyjadřuje, že se kvůli deflaci stále více investorů uchyluje k tomu neinvestovat. Protože investicí do firem dokáží dosáhnout menšího zhodnocení, než o kolik jim to zhodnotí samotná deflace.
  * Druhá křivka vyjadřuje, jak s poklesem vyrobených kusů (nabídka) roste cena, což tlačí na inflaci, respektive to silně oslabuje deflaci.

  A tam, kde se ty dvě křivky protnou, nastane stabilní situace - výroba klesla právě natolik, aby zisk z vyšších prodejních cen odpovídal zisku z deflace. Ve skutečnosti je to ještě složitější, protože do toho vstupují substituty a komplementy, takže těch křivek je mnohem více. Obzvláště když vezmeme v úvahu kapitálové trhy, což je ve spojení s deflací ukrutně zamotané klubko. Kdo tohle spočítá správně, ten hodně vydělá.

  Vaše uvažování "všichni nebo nikdo" je v ekonomii velmi nebezpečné. Svět takhle totiž nefunguje. Perpetuum mobile to není právě proto, že nikdy nedělají všichni všechno stejně.