Hlavní navigace

Názor k článku Jimmy Song: Bitcoin je hlavně úložiště hodnoty. Ethereum nepřináší nic užitečného od xf - To jsou ovšem teorie pro mírnou deflaci, v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 15. 10. 2018 19:10

    xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    To jsou ovšem teorie pro mírnou deflaci, v řádu jednotek procent. Pokud by ale měl být BC používán jako náhrada těch fuj fuj inflačních měn, s přechodem během řekněme deseti, či dvaceti let, tak máme deflaci v číslech podobných nigerijské inflaci v nejlepších letech. Kdyby ten přechod měl být i během sto let, tak jsme stále v řádech jiných, devastačních, nežli teorie o které mluvíš.

    Kromě té deflace, a dalších podstatných technických vad BC, drtivá většina fyzických osob, firem a vlád, včetně těch nejmocnějších, by na tom prodělala kalhoty. V podstatě by to znamenalo celoplanetární majetkovou reformu - což si nepřeje nikdo, kromě pilota a velmi omezené skupiny pasažérů v prvních řadách.

    V podstatě jsou "obdivovatelé" a malovači zářných zítřků BC jako ten pán z starého vtipu: Mohl jsem koupit Mercedes, ten nejvyšší model, úplně nový, nebouraný, rovnou z autosalónu, i s barvou jakou bych chtěl, jen za 100 Kč. Nakonec to nedopadlo jen kvůli takové maličkosti: řekli mi ne.