Hlavní navigace

Názor k článku Jiří Hlavenka: Kdo jsou Křižíkové dneška aneb o významu informatiky od Petr Holý - ... Soft vs Hard skills .. pokud nejsou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2014 16:51

  Petr Holý

  ... Soft vs Hard skills .. pokud nejsou hard skills, jsou soft skills naprd... je super když víte jak se staví zeď, když nevíte jak vypadá cihla, jak se míchá malta a neumíte vzít do ruky zednickou lžíci.

  ... tereziánské školství postavené na paměti jistě není ideál, nicméně současná dramatické devalvace znalostí a maximální upřednostňování dovedností vede k lidem, kteří sice nic neumí, ale báječně to umí okecat a nacvakat do excelu a powerpointu... co na tom že je to nesmysl.. ale má to krásné přechody mezi slajdy a to high tech laserové ukazovátko krásně svítí :)

  ... to samozřejmě záleží na tom, do jaké statistiky se díváte...

  když se podíváte například do statistiky CN PTO kolik patentů se tam podá .. tak (např. k 7/2014) to bylo 67314, z toho zahraničních bylo 10471 a čínských 44666. Z těch zahraničních pak 3040 bylo z US a zhruba 2000 z EU.

  Samozřejmě záleží na referenčním teritoriu :) Málokdo má patenty chráněné v celém světě.... ale jak vidíte, pro čínský trh bylo moje tvrzení řádově správné. Pro zajímavost region Beijing (hlavní město Peking) vyprodukuje asi tolik čínských patentů jako USA.