Hlavní navigace

Názor k článku Jiří Hlavenka: Kdo uchvátil Internet? Ztrátě svobody se zřejmě nevyhneme od Jean Laroux - http://www.bloc.cz/ A to je moc hezké čtení. Takže zjednodušeně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2013 15:06

  Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz

  http://www.bloc.cz/

  A to je moc hezké čtení. Takže zjednodušeně a namátkou .. Klaus je debil a občanská společnost to jistí. A co je to ta občanská společnost vlastně? Občanské iniciativy občanů? Zcela spontánní iniciativy? ;) .. nevím ale podle mne Klaus sice debil je, ale z pohledu občanské společnosti zřejmě trefil hřebíček na hlavičku. Ty občanské iniciativy totiž 1. Musí někdo zviditelnit a VIDITELNÝ prostor není určen rozhodně pro všechny. 2. Ty iniciativy také musí někdo financovat protože jinak by z nich nebyly žádné iniciativy ale prskání partičky anonymních nasranců někde u stolu v hospodě. A kde se vzala tu se vzala Občanská společnost v podání Havlova Thinkatnku, kde jsou na těch správných místech zviditelněny ty správné občanské iniciativy, které jsou financovány zřejmě ze stranických ehm sorry .. z iniciativních příspěvků spontánních a na nikom závislých členů :)

  A ty církevní restituce ? No jak to, že my čecháčci v té české kotlině z většiny nechápeme, že ti kómunisti to té církvi po tom bolševickým převratu všechno sebrali ? To jednomu hlava nebere. Zajímalo by mě, kde jsou ty soupisy toho údajného majetku z let prvorepublikových. Nebo to nakonec fakt sebral ten Josef II ? To už někteří obhájci církevních restitucí sami přiznali a soustředí se jen na argumentaci typu "Když tedy ta odluka církve od státu, tak jim za to něco musíme dát" ?

  Machovým IDIOTŮM (což není invektivum ale diagóza) jste moc hezky přišil Lefferovu argumentaci. A protože jsou to IDIOTI tak toho Leffera vůbec nechápou. Je to tak nějak spíš v duchu toho S-SE takže pan Kalousek může klidně dál v klidu spát neb to dělá moc dobře a jeho zvyšování rodinných výdajů za současné stagnace příjmů rodin se nikde na ekonomice neodrazí. Lidi budou dál nakupovat jako šalení, nebudou se víc zadlužovat, budou jezdit na dovolené, cestovky nebudou krachovat .. prostě vše bude OK. Dumejte spolu s chemikem jak to je sakra možné, že ty prachy do rozpočtu tečou stále méně a ti malí a střední živnostníci padají jako mouchy po zásahu Biolitem. Někde máme asi v potrubí díru či co :) Já vím .. to jsou idiotské připomínky.

  Zkusme se soustředit na ten export raději. My to prostě nějak neumíme a tak je fajn, že tu máme alespoň ty zahraniční investory. Podporovat nějaký ten Český export, když vlastně není Český nemá ani cenu.Vlastně to není ani úloha státu. Ten má především vybírat ty daně a udržet ty investory za každou cenu. No já jsem jen IDIOT a ne ekonom tak to nechápu. Myslím, že bychom ten spolek zvaný Česká Republika měli už rozpustit a stát se uvědomělými občany Eurofederace. Nebo ještě lépe světoobčany ? Kosmopolitismus to jistí, co ?

  Jdu se raději ještě bát těch komunistů. To co by oni tady předvedli za totalitu raději nedomýšlejme. Vzali by nám veškeré naše svobody a zavedli politické procesy. Ty my tu přeci nemáme. Teda až na pár nácků. kteří používají při projevech jakási ne-kosher slova a mají na krku nějaké ty symboly. Dovolí si drze vylepovat samolepky se sprostým slovem nebo dokonce (JEN POVAŽTE) zveřejňují na zahraničním webu k diskuzi nějaké sprosté články. Tady samozřejmě platí, že Svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. Tedy .. určitého "vybraného" jiného. Samozřejmě ne všech protože by v tom byl guláš. A dost o náccích. Prostě jsou to nácci. Tamten byl viděn na nějaké té schůzi nácků a na tom náckovském koncertě takže je to nácek a basta. Podněcuje nenávist vůči ...resp. neoprávněnou nenávist, Oprávněně nenávidět je OK. Jiný zpochybňuje tu správnou pravdu atp. Tyhle, když když zabásnem, tak to nebude politický proces a důkaz nesvobody. Je to přeci nácek. A komouš .. řikal to přeci ten odborník na extrémismus .. a kde mám tu tašku s těmi nálepkami ? když už tedy máme ten patent na svobodu skrz kterou se tak odlišujeme od těch Rusů a Číňanů, tak máme samozřejmě právo jim tu jejich nesvobodu kritizovat. To právo máme i jinde. Když nepomohou humanitární fráze pomohou humanitární bombardéry :) Podpoříme nějaké ty Pussy co šukají v kostele, protože tím projevují svobodně svůj názor a odsoudíme do basy zločince co maloval tykadélka. Jo SVOBODA jest naše vymoženost a musíme ji bránit stůj co stůj :))

  Pane Hlavenko. Po namátkovém a rychlém pročtení části vašeho blogu Vás mohu klidně onálepkovat jako pravdoláskaře či Havlistu a myslím, že se ani nebudete nějak bránit, že ? Jako kdybyste vyjel z výrobního pásu velikánova ideového thinktanku. Jak mě onálepkujete Vy je mi jasné .. jen mějte na paměti, že jsem Vaška Klause nazval "debilem" ;) V každém případě díky za Váš článek a možnost se s Vašimi názory seznámit blíže. Bylo to velmi poučné a inspirativní ;)