Hlavní navigace

Názor k článku Jiří Hlavenka: Velká data – nebo jenom velký prachy? od Hlavenka - Odpovím na váš kritický příspěvek, současně se to...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 5. 2014 11:33

    Hlavenka (neregistrovaný) ---.netdatacomm.cz

    Odpovím na váš kritický příspěvek, současně se to týká i několika dalších výše. Chápu, že třeba v oblasti big dat pracujete, poctivě a dobře, a že se vás emocionálně dotklo, že vám na tuto svátost někdo sáhl a troufl si zapochybovat a zkritizovat. Pak ale článek interpretujete po svém, ač si myslím, že jsem to popsal přesně a jednoznačně.

    Nijak nezpochybňuji to, že velká data existují, nijak nezpochybňuji význam datové analýzy. Nijak nezpochybňuji, že vznikají nové metody práce s daty. Uvádím pouze, že je to z velké části marketingový, tedy "na práškách vyhoněný" pojem, který je využíván v obchodu k tomu, aby firmy z oblasti IT prodaly svoje servery, technologie, řešení, implementace. K tomu též uvádím některé slabiny či slabší místa oblasti a zpochybňuji tvrzení, se kterými jsem se často setkal, kdy jsou big data uváděna pomalu jako samospásná. To je vše.