Hlavní navigace

Názor k článku Jiří Kvasnička (AAA radiotaxi): „Digitální revolucionáři“ si vybírají jen to, co se jim líbí od Karel - Nemám taxikáře rád, ale musim se jich zastat....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 12. 2016 13:19

    Karel (neregistrovaný) ---.227.broadband11.iol.cz

    Nemám taxikáře rád, ale musim se jich zastat. Tady se vyzdvihuje jak je dobrá konkurence Uberu, jak je to lepší bez taxametru s cenou známou dopředu apod. Ale to že to taxikáři mají nastavené tak jak mají, to neni jejich výmysl, to je dáno zákonem. On se s váma nesmí dopředu dohodnout na ceně, on musí mít certifikovaný a ověřený taxametr, bez něj nesmí jet a nebo po vás chtít peníze. Kdyby to udělal, hrozí mu pokuta a další postihy. Celá tahle záležitost je tedy pouze a jen o neschopnosti státu nastavit rovná, klidně nová pravidla, která by platila pro všechny stejně.

    A že je Uber levnější, to je úsměvné. Jak kdy, cena se mění dle potřeb. A buďte si jistí, že až bude mít dostatečně obsazený trh, tak bude stále dražší. (Facebook měl taky dříve firemní stránky, které viděl každý fanda, jenže teď už jen mizivé procento a musí se platit, akcionáři chtějí svoje peníze a když to jde, tak klienty řádně podojí, tím si buďte jistí).

    Pak jsou tu další otázky, které zákazníci neřeší, protože je to cool a levnější. Například platnost povinného ručení a havarijního pojištění u uberisty. Pokud si neplatí odpovídající variantu, která je násobně dražší než běžné, tak se taky může stát, že to pojišťovna odmítne v případě škody platit. Tak si to pak po uberistovi vymáhejte sami. A to jako klient dopředu nevíte, jaké pojištění má, nikdo vám to nezaručí a soudit se pak s uberem ... lol.