Hlavní navigace

Názor k článku Jitka Dvořáková (CZC.cz): Chystáme novou vizi, která nás bude bavit a dá nám jiný směr od Filip Jirsák - Pro někoho může Blesk a Respekt soutěžit na...

  • 4. 10. 2019 22:04

    Filip Jirsák

    Pro někoho může Blesk a Respekt soutěžit na stejném trhu a ve stejném sortimentu, pro někoho to bude naprosto rozdílný trh. Stejně to může být s Alzou a CZC. A stejně jako si většina čtenářů Respektu nejspíš nepřeje, aby soutěžil s Bleskem v počtu čtenářů, někteří si možná nepřejí, aby existovaly jenom e-shopy s elektronikou, které se budou snažit soutěžit s marketingem Alzy.

    Naštěstí máme na výběr, takže jsou tu i e-shopy, které pokrývají tržní niky, které Alza pokrývat nechce nebo nemůže. Nemáme tu jen CZC ale spoustu dalších ještě menších e-shopů, a vzhledem k tomu, že fungují, asi mají své zákazníky. Vy byste napsal, že asi Alza dělá něco špatně, když nemá i tyhle zákazníky. Já tvrdím, že se nelze zavděčit všem. Dvojky, trojky i padesátky na trhu nemusí dělat nic špatně, prostě jen oslovují jinou cílovou skupinu, než jednička.

    Žádného Samaritána z CZC nedělám, jenom se mi prostě nelíbí agresivní přístup Alzy k (potenciálním) zákazníkům i k zákonům. Že vám to nevadí vám neberu, zkuste se ale smířit s tím, že ne všichni jsou jako vy. Právě proto mají význam i ty dvojky, trojky i padesátky na trhu.