Hlavní navigace

Názor k článku JOJ Family představila smyčku, vysílá v Multiplexu 4 od Steve - Tak si pěkně chalupaření užijte :-) Zatím slibujou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 9. 2016 1:34

  Steve

  Tak si pěkně chalupaření užijte :-) Zatím slibujou dobré počasí až na pár vyjímečných dní.

  Tak už jsem si to tady v počítači naladil .... hraje to už z obou přijímaných směrů - Dyleň, Čerchov.

  S Krašovem mám holt smůlu, barák se bohužel nachází v hlubokém stínu od Krašova .... alespoň televizních kanálů - totál nula. Stíní Podhora a odráží signály pryč nebo moc do výšek. Radio tu trochu chraptí ... ale hraje v hodně mizerné kvalitě. Lepší kvalita se chytá od Domažlic, Klatov - to máme otevřený prostor a dobrý profil. Akorát že je to dálka, takže anténa se musí nastavovat na místo kde je signál, jinak OK :-) Jo, jinak jsem tu i naladil Železnou Rudu s tou tamní bludičkou ... vysoká ko'ta dělá divy a hraje hluboko do dáli. Mělo by to vysílat z mobilní věže BTS mob.operátora O2. Není to vůbec špatná volba vysílat z mobilních BTSek - jsou na výhodných kopcích a svůj účel to splní.

  Čerchov chytám sotva že ho chytám ....špatný a moc slabý signál, navíc často zarušovaný tím Salzburgem, minulý týden mi tu hrály ORF místo RS7 :-DD Takže to je pak těžký s tím něco dělat když se vše staví proti. Kdyby pařízek s tím svítil i na sever, tak s tím nemám tyto problémy ... bohatě by se to prosadilo a hrálo by to stabilně a silně. Taky musím asynchronně zesilovat 32.k oproti 33. ZDF a to je dost velkej rozdíl a hlavně trošku nevýhodnej problém. Nicméně to lze a je to ve vertikální polarizaci - takže ta to trošku utlumí ale ideál to určitě není. (to si přebírá anténa která bere Bogen a je ve správné polarizaci a přesném směru) jedním sítem bych to asi nevyřešil, hlavně bych neměl ten Čerchov protože je silou úplně někde jinde - ten musím řešit 20dB zesilovačem a i tak jsem na minimálním prahu - už jsem prostě s tím na svém možném maximu. Výkonnější anténu použít nemohu a silnější předzesilovač nevím zda by neudělal spíš paseku nežli užitek .... navíc tu mám to silné rušení u nosu od CDMA, GSM, snad i hasiči tu cosi mají. Zkrátka nic co by mi nahrávalo pozitivně, spíš opak. Naštěstí se s tím umím poprat do určité míry. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré ... :-)