Hlavní navigace

Názor k článku Jsem novinář - kdo je víc? od Petr Staníček - Já tomu stejně nerozumím. Osobně v průměru navštěvuju...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 6. 2004 12:47

    Petr Staníček (neregistrovaný)
    Já tomu stejně nerozumím. Osobně v průměru navštěvuju nepříliš pravidelně asi dvacet webů a nějak nerozlišuju, jestli je to webzin, deníček, blog nebo co vlastně... Proč taky. A naopak sám na svoje stránky občas něco napíšu - někdy ryze soukromé názory, někdy nějakou ptákovinu, jindy něco odborného - a chodí se na to kouknout cca 1500 lidí denně. Já o nich moc nevím, ale jedním jsem si jist: můj web je pro ně jen jeden z těch jejich pěti/dvaceti/stopadesáti webů, deníčků, blogů nebočehovlastně, které občas navštěvují. A co? V čem je problém?

    Že se na webu objevily publikační systémy, které umožňují publikovat pravidelně cokoli (ó, hrůzo) KDEKOMU? Vždyť to přece nemusí nikdo číst. Vždyť u tady přece byla hromada zajímavých až úžasných, ale i pitomoučkých až blbých osobních webů už hodně dávno - nějaký fenomén z toho dělají právě ti, kteří nad tím pak ofrňují nos. Novináři. Osobně jenom od nich vím, že existují desítky a stovky jakýchsi webů, kde někdo píše nějaké slátaniny. Mě to ale nezajímá, takže tam nechodím a nečtu to. Nebýt dotčených a znechucených Novinářů, ani bych o nějakém fenoménu blogů nevěděl, nebo by mi byl přinejmenším úplně ukradený (což ostatně skoro je).

    Jako by je opravdu užíral pocit, že přicházejí o svou exkluzivitu, že najednou "publicista" není jen TEN z oné malé skupinky vyvolených, ale klidně každý druhý z jeho byvších čtenářů. Už žádná elita, ale nepřehledná skupina. Takže horempádem se vyčlenit, vydělit: my jsme NOVINÁŘI, oni jsou (jenom) BLOGEŘI. Fujtajbl. Plebs. A je jasno - to by tak hrálo, aby náhodou nějaký Skutečný Zasloužilý Publicista v té hromadě póvlu zapadl a ztratil se.