Hlavní navigace

Názor k článku Jsou cookies nebo IP adresa vždy osobním údajem? od LP - Názor autora je mi sympatický, jenže nevím zda...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2018 9:13

    LP (neregistrovaný) 2001:718:1e02:----:----:----:----:----

    Názor autora je mi sympatický, jenže nevím zda se jím budou řídit úřady a soudy. Ač nejsem právník, tak tuším dva problémy.

    Je nejasné, co vyjadřuje pojem právní prostředky ve formulaci "pokud má k dispozici právní prostředky, které mu umožňují nechat identifikovat subjekt údajů". Uvedu extrémní příklad. Někdo mi nahraje na web dětské porno, já předám IP adresu policii a ta dohledá konkrétní osobu. Je podání trestní oznámení právním prostředkem v uvedeném smyslu?

    Druhý problém souvisí s tím, že GDPR chrání každý subjekt jednotlivě, nevytváří se nějaký průměr či většina. Pokud mám v logu 100 tisíc IP adres a jsem schopen dle IP adresy identifikovat aspoň jeden subjekt údajů, tak již tato jedna IP adresa je nejen dle názoru autora článku osobní údaj. A potom se musím k celému logu chovat, jako že obsahuje osobní údaje. A tou jednou identifikovatelnou IP adresou může domácí připojení správce webu, který se občas přihlásí k administraci webu.