Hlavní navigace

Názor k článku Jsou cookies nebo IP adresa vždy osobním údajem? od Tomáš Kapler - Jako poskytovatel internetu či služby máš zákonnou povinnost...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2018 13:14

    Tomáš Kapler (neregistrovaný) 88.208.108.---

    Jako poskytovatel internetu či služby máš zákonnou povinnost uchovávat IP adresy a tedy nenapadnutelný právní titul. Krom toho policie bude žádat zas na základě nějakého vyšetřování a zas nějakého svého právního titulu.

    Co se týče unikátnosti - v tomhle se předpokládá u GDPR "obvyklá" situace. Tedy to že samotné jméno a příjmení není bez dalších údajů osobním identifikátorem platí, i přes to, že existují na světě třeba jen dva Tomášové Kaplerové a ten druhý je můj bratranec a u jiných jmen to bude třeba úplně jisté. Ale platí, že obvykle to prostě není dostatečný údaj pro identifikaci. Nicméně ve spojení třeba s městem a případně časem (a rozhodně s IP adresou) se už dokáže identifikovat naprostá většina lidí, a pak souhrn těchto informací osobním údajem je.
    Opět však záleží na tom, proč je kdo eviduje, není nic nezákonného mít osobní údaje a pro mnoho činností je to přímo nutnost - typicky objednávka - a firmy pro to mají svůj oprávněný zájem a žádat o to nijak extra nemusí, stačí uživatele informovat.