Hlavní navigace

Názor k článku Jste 3D Ready? Neřešte to. Vyřeší to za vás výrobci elektroniky od anonym - ještě bych dodal. Pro diváka je 3D zcela...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 4. 2010 8:45

  bez přezdívky
  ještě bych dodal.
  Pro diváka je 3D zcela jiná inovace nežli digitalizace. Není to "jen" technická změna jako digitalizace. Pro díváka dívat se na DVB-T nebo analog je vlastně totéž.
  S 3D dostává kvalitativně jiný vjem nežli 2D, místo 2D pohlednice je přímo vtažen do prostoru, do děje. Lidově řečeno, je účastníkem akce, je na stadionu, v hledišti, je "tam". Tahle inovace je srovnatelná s přechodem od černobílé k barevné TV. Lze čekat, že 3D technologie bude brzo i v provedení - jen obrazovka, bez brýlí.
  Mimochodem vada zraku zabraňuje nevidomým vidět TV vůbec a barvoslepým vidět TV barevně. To přeci není ale zábranou rozšíření těchto technologií. Navíc ty 3D TV lze provozovat i v režimu 2D pro členy rodiny, kterým 3D vadí.
  A na závěr, ekonomická krize výzkum a zavedení 3D urychlila. Nejen výrobci, ale i vysilatelé atd. potřebují inovaci, která nabídne zákazníkům novou kvalitu, obnoví a zvýší prodeje a vytáhne je z krize. Mluvit o tom, že někdo tahá z lidí peníze , je hloupé, nikdo si to přeci kupovat nemusí...