Hlavní navigace

Názor k článku K čemu je prostý elektronický podpis? Recenze knihy Elektronické právní jednání od Patron - Pro první čtení je tištěná kniha řádově snadněji...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 12. 2018 14:47

  Patron (neregistrovaný) ---.privateinternetaccess.com

  Pro první čtení je tištěná kniha řádově snadněji i rychleji použitelná než čtení stejné e-knihy z displeje v Adobe Digital Editions na pécéčku. Jiné čtečky zase často kazí formátování.
  Ledaže má někdo nějaký tablet s kvalitní čtečkou, kde lze číst e-knihy velmi snadno a ví, že to jde? Čtení musí odsypat, včetně listování, přecházení mezi odkazy tam a hned zpět atd.

  Mimochodem, (Neo)luxor dává na online objednávky slevu, takže tam tato stejná kniha v tištěné verzi (hard cover) vyjde na 670 Kč, ještě o 1 Kč levněji:
  https://luxor.cz/odborne-knihy/elektronicke-pravni-jednani--395006/

  Fulltextové vyhledávání ovšem papírové knihy nenabízí, to má recenzent point.

  Poznámky či zvýraznění si pak různí lidé činí různě. Někdo preferuje zvýrazňovat a psát přímo do knihy (trochu svatokrádež, ale nakonec náš čas je asi dražší než kniha), jiný si knihu či pasáž oxeroxuje a zvýrazňuje do papírů, která někdy nakonec naskenuje, aby je později našel, další upravuje v elektronické verzi knihy... a vede si tam i své poznámky pro pozdější zpracování. Pak asi stojí za zvážení ten bundle papír + el. verze u nakladatele.

  Skutečně dobrá čtečka na nějakém tabletu by asi byla optimální, ale zatím jsem se k ní nedopracoval, nebo ji neobjevil.