Hlavní navigace

Názor k článku Kauza dialery: je vyhráno? od kenny - To je docela problém. Podle mého názoru to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 9. 2005 14:44

  kenny (neregistrovaný)
  To je docela problém. Podle mého názoru to mohl vyřešit 'certifikovaný dialer', který ale jak je z článku patrné nebude.

  Bohužel jsem se setkal s dialerem, který se na nic neptal. Po otevření stránky se objevil dialog, který se ptal na instalaci ovládacího prvku ActiveX bez kterého nelze zobrazit tuto stránku (nebylo zřejmé ani z názvu, že jde o dialer). Po povolení prvku se nainstaloval dialer, který bez jakýchkoliv otázek ukončil stávající spojení a chystal se vytáčet jiné číslo (do zahraničí). Byl jsem rád, že nastavené omezení mu to nedovolilo. Nezměnil defaultní připojení na internet (to zůstalo ve vlastnostech připojení původní), ale při pokusu o připojení převzal iniciativu a opět zkoušel vytočit 'své' (zahraniční) číslo. Opět bez otázek.

  Odpověď na vaši otázku je bohužel těžká. Špatně se bude dokazovat oběma stranám, že oznámení o vyšší tarifikaci bylo či nebylo zobrazeno. Domnívám se, že 'poctivým' dialerům, by němělo činit problémy dostat 'certifikát' například od APVTS. a ty by bylo možné bez obav používat. Bohužel existují i dialery, které o to ze zjevných důvodů nestojí.

  p.s. Docela je problém některý dialer dostat ze systému.